В період з 3 по 7 жовтня 2022 року голова Оратівського районного суду Вінницької області Сергій Климчук пройшов підготовку для підтримання кваліфікації суддів місцевих загальних судів, що проводилася Національною школою суддів України в онлайн режимі згідно з календарним планом підготовки суддів для підтримання кваліфікації на 2022 рік.
З вітальною промовою виступила директор Харківського регіонального відділення Лілія Гуцал. У вступному слові вона зазначила, що, незважаючи на воєнний стан та важку політичну ситуацію в країні, Національна школа суддів України і, загалом, вся судова система України не тільки не припиняють здійснювати свої функції, а й навпаки удосконалюються та підвищують рівень довіри до судів в Україні.
Одним з перших та найважливіших було питання розгляду справ про злочини проти основ національної безпеки України, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Висвітлила дану тему Наталія Антонюк – суддя, секретар першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду, кандидат юридичних наук, доцент.
Не менш цікаво було обговорювати питання правозастосування у сфері кримінального судочинства в умовах воєнного стану та особливості провадження щодо кримінальних проступків.
Судді Верховного Суду у складі Касаційного цивільного суду Ольга Ступак , Сергій Погрібний та Сергій Бурлаков спілкувалися з учасниками щодо актуальності питань, які виникають під час вирішення спорів про визначення місця проживання дитини, правочини та правові наслідки недодержання сторонами при вчиненні правочину вимог закону, а також з приводу захисту права власності у цивільному судочинстві.
У процесі проходження підготовки було проведено тренінг на тему: «Розгляд заяв у порядку окремого провадження та заяв про відновлення втраченого судового провадження: стала судова практика та проблемні питання вирішення в умовах воєнного стану». Під час тренінгу учасники набули новий досвід вирішення питань про розгляд заяв у порядку спрощеного позовного провадження та поділилися наявним.
Підготовка для підтримання кваліфікації голів суддів місцевих загальних судів жваво обговорювалася завдяки представленим презентаціям із сесією запитань – відповідей. Темами презентацій були: «Питання кваліфікації військових адміністративних правопорушень та деякі процесуальні аспекти розгляду», «Судова практика з розгляду спорів у сфері банківської діяльності», «Мовне оформлення судово-процесуальних документів».
Особлива увага приділялася проведенню семінару, який був проведений за окремою програмою, на тему: «Особливий режим досудового розслідування, судового розгляду в умовах воєнного стану: виклики сьогодення».
З усними доповідями лектори влучно поєднували презентації та залучали слухачів до обговорення. Конструктивні дискусії, обмін досвідом та напрацюваннями у керівній роботі всіляко сприяють підтриманню кваліфікації служителями закону.
Загалом, завдяки проведенню підготовки для підтримання кваліфікації суддів місцевих загальних судів, судді поглибили знання і отримали практичні рекомендації стосовно здійснення правосуддя в умовах війни, опрацювали низку практичних завдань, що сприятимуть психологічній адаптації роботи в умовах воєнного стану та розглянули низку нормативних актів, що регулюють діяльність судів у період воєнного часу.